Вибираємо роликові ковзани: різниця між триколісними та чотириколісними роликами

Різниця між 3-х та 4-х колісними роликами. Основні переваги та історія.
Навіщо потрібні роликові ковзани з трьома колесами? Чим вони відрізняються від чотириколісних, які мають переваги і чи варто їх купувати?
Розбираємось у цій статті!

Як з’явилися триколісні ролики?

Останні кілька років роликові ковзани з трьома колесами створюють навколо себе ажіотаж.
Все почалося в 2015 році, коли компанія Powerslide (німецький виробник якісних роликових ковзанів) представила першу триколісну модель, на якій можна було займатися спідскейтингом, фрискейтом або просто пересуватися містом з особливим комфортом.
Виробник просто прибрав одне колесо, а решта збільшив до діаметра 125 мм!
Це приблизно в 2 рази більше, ніж коліщатка у класичній дитячій моделі.

Потужно? Ще б! Це найбільший діаметр коліс для роликових ковзанів на сьогодні.
Буквально відразу після появи цієї моделі почався справжній “бум” у сучасній історії ролер спорту.
  • Всі ролери полювали і полюють досі з метою купити ролики тільки цієї моделі
  • Кожен третій знімав огляди на YouTube
  • Міжнародна Федерація Спідскейтинга навіть дозволила брати участь у марафонах на колесах діаметром 125 мм (до цього допускалися ролики з колесами до 110 мм).
До речі, переможцем у першому марафоні з “новими правилами” став спортсмен на 125 від Powerslide. Природно, інші виробники почали випускати аналогічні моделі.

Роликові ковзани SWELL

На сьогоднішній день існує безліч інноваційних моделей і більшість від тих же хлопців з Powerslide.
Вони розробили цілу серію швидкісних і комфортних роликів SWELL для фітнесу, яка вважається однією з найкращих на ринку:
  • чудовий комфорт;
  • висока швидкість;
  • можливість формування черевика індивідуально під стопу у спеціально печі;
  • найстильніші колірні рішення.

Переваги триколісних роликів

Перейдемо до головних відмінностей та плюсів:

  • Швидкість. Цей пункт заперечити не можна. Одним тільки накатом ви запросто обженете чотириколісника, який марно намагається втримати свою швидкість.
  • Маневреність. Центр ваги розташований на середньому колесі, а це означає, що ролики відчувають найменший рух. Це дуже допомагає в слаломі при об’їзді конусів, а також для покращеної техніки подвійного відштовхування або double push.
  • Trinity. У всіх трьохколісних новинках від Powerslide встановлена триточкова система Trinity – рама, яка має не 2 кріплення, а 3, які розташовані в місцях підвищеної чутливості стопи, щоб отримати максимальне керування.
  • Низький центр важкості. За допомогою нової рами та черевика колеса підсунули максимально близько до черевика та один до одного. В результаті, на 125 ви відчуваєте себе як на 110 мм.
  • Економія на запчастини. Менше коліс – менше підшипників та коліс доведеться міняти в майбутньому, в т.ч. і за рахунок вищої якості та стійкості до стирання.
  • Перспектива. Powerslide настільки сильно захопилися цією темою, що невпинно розвивають не тільки бренд, але й семимильними кроками вдосконалюють моделі від сезону до сезону.
Буквально щомісяця виходять триколісні новинки у різних кольорах з новими аксесуарами, включаючи рами, сумки та колеса.

Переваги чотириколісних роликів

У чому залишаються хороші старі добрі чотириколісники?

  • Контроль. Центр тяжкості знаходиться між другим і третім колесами, а отже нога не так сильно реагуватиме на найменший рух. Даний пункт є великою перевагою, в першу чергу, якщо вибираєте дитячі ролики або модель для новачків, а не для професіоналів.
  • Слайди. 4 колеса теж непогано для цього підходять, тим більше, до 2015 року такий тип роликів був єдиним варіантом для слалому.
  • Комфорт. На чотириколісних роликах краще “гаситься” вібрація при катанні по нерівних поверхнях.
  • Вартість. Все ж чотириколісні моделі доступніші за ціною, але з кожним сезоном все більше і більше поступаються за технологіями та інноваційними “фішками” триколісникам.

Чи варто купувати ролики з 3 колесами?

Однозначної відповіді це питання немає.

4 колеса – це класика, що зібрала у своїх колах мільйони відданих фанатів у всьому світі, історія якої тягнеться кілька десятків років!

У той же час, 3 колеса сьогодні – не просто новинка, а тренд, технології та майбутнє, якому віддають перевагу все більше ролерів аматорського та професійного катання.

Ми безумовно рекомендуємо йти за технологіями та прогресом, пробувати та відкривати для себе нові горизонти та відчуття у ролер-руху.

Залишити відповідь

Ми використовуємо cookie для найкращого представлення нашого сайту. Якщо Ви продовжите використовувати сайт, ми вважатимемо, що ви не против.